Za kilka dni rozpocznie się jubileuszowy XV festiwal teatralny dla dzieci Mała Talia
access_time 2023-11-28 11:37:00
Już po raz 15. w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie odbędzie się Festiwal Mała Talia. Wydarzenie zainauguruje 3 grudnia premiera spektaklu “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” w adaptacji i reżyserii Moniki Czajkowskiej.

Spektakl “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” jest adaptacją książki Justyny Bednarek pod tym samym tytułem. Jest to historia o odwadze do podjęcia ryzyka i wprowadzenia zmian w swoim życiu. Każda z dziesięciu skarpetek opuszcza kosz na brudną bieliznę i rusza w nieznane, żeby odmienić swój los i znaleźć swoje przeznaczenie. Premiera przedstawienia (dla widzów 5+) odbędzie się w najbliższą niedzielę, 3 grudnia, o godzinie 15, ale spektakl będzie można jeszcze obejrzeć 1, 2, 5 i 6 grudnia.

W kolejnych dniach w ramach festiwalu zaprezentowane zostaną: „Jaś i Małgosia” Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie (7 grudnia, godz. 9 i 11), „Żabcia i Ropuch” Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu (8 grudnia, godz. 9 i 11), “Do góry” Zdrojowego Teatru Animacji z Jeleniej Góry (9 grudnia, godz. 11) i „Bracia polarnej zorzy” Teatru Figur z Krakowa (10 grudnia, godz. 16). Szczegóły festiwalowego programu dostępne są na stronie teatru.

Dodatkowo zaplanowano wydarzenia towarzyszące Małej Talii, m.in. w postaci warsztatów kreatywnych. W sobotę, 2 grudnia, o godz. 10 teatr Solskiego zaprasza na bezpłatne zajęcia pn. “Jak rozweselić smutną skarpetkę?”. Młodzi uczestnicy nie tylko poznają historię skarpetek i trochę ciekawostek na ich temat, ale przede wszystkim będą się dobrze bawić podczas tworzenia zabawek sensorycznych ze skarpetek. Warsztaty poprowadzi Agnieszka Jasielec, która już wielokrotnie dbała o plastyczną część warsztatów teatralnych w Solskim poprzez wspólne przygotowywanie z dziećmi rekwizytów, dekoracji i elementów scenografii. Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku 7-9 lat wraz z opiekunami. Zapisy prowadzone są przez Biuro Promocji i Organizacji Widowni: 14 688 32 87, 784 976 025 lub 668 323 998 (czynne od poniedziałku do piątku, od 8 do 16).

ac / fot. archiwum teatru

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821