Przegrana tarnowskich siatkarek po tie-break'u
access_time 2023-12-08 08:24:00
W dziesiątej kolejce spotkań o mistrzostwo TAURON Ligi siatkarki Grupy Azoty Akademii Tarnów podejmowały przed własną publicznością drużynę MOYA Radomka Radom.

Gospodynie lepiej rozpoczęły to spotkanie. Początek seta był wyrównany jednak w dalszej części po skutecznych atakach Natashy Calkins i Katarzyny Marcyniuk tarnowianki uzyskały przewagę. Rywalki nie najlepiej radziły sobie w przyjęciu co rzutowało na ich skuteczność. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem siatkarek Grupy Azoty Akademii Tarnów 25:19.

W drugiej partii radomianki przejęły inicjatywę. Poprawiły skuteczność, punktowały w ataku, dobrze funkcjonował blok co przełożyło się na zwycięstwo w kolejnych dwóch partiach 25:18 i 25:17.

W czwartym secie gospodynie powróciły do dobrej gry. Po atakach Marcyniuk i Calkins prowadziły 8:3. Przewaga tarnowianek rosła i po asie Chmielewskiej było już 13:6. Od tego momentu siatkarki Radomki zaczęły mozolnie odrabiać straty i w końcowej części seta zdołały doprowadzić do remisu 23:23. O zwycięstwie w tym secie zadecydowała gra na przewagi. Gospodynie wygrywając tę partię 27:25 doprowadziły do tie-break'a.

W piątej odsłonie radomianki dość szybko odskoczyły (7:4) i utrzymywały bezpieczną przewagę. Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza pomimo ambitnych prób nie zdołały już odrobić strat i ostatecznie ulegając w tym secie 7:15 i całym spotkaniu 2:3 musiały zadowolić się jednym punktem.

MVP: Monika Gałkowska

Grupa Azoty Akademia Tarnów – MOYA Radomka Radom 2:3 (25:19, 18:25, 17:25, 27:25, 7:15)

Akademia Tarnów: Marcyniuk (16), Calkins (15), Chmielewska (4), Dzaković (8), Uszewa (4), Gawlak (5), Żurawska (libero) oraz Zakościelna (2), Molenda (2), Szczygieł-Głód, Szumera (12)

Radomka: Łyczakowska (1), Johnson  (14), Murek (21), Gałkowska (24), Świrad (11), Schoelzel (10), Stenzel (libero) oraz Reiter, Nowakowska, Gajer, Moskwa (4), Rybak-Czyrniańska