Pewna wygrana tarnowskich Jaskółek
access_time 2024-04-07 00:29:00
W dwudziestej czwartej kolejce rozgrywek o mistrzostwo III ligi, piłkarze nożni Unii Tarnów zmierzyli się na własnym stadionie z zajmującą szóstą lokatę w ligowej tabeli drużyną KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana. Pomimo kilku dogodnych sytuacji strzeleckich obydwu drużyn, żadnej z nich nie udało się umieścić piłki w bramce rywala i ta część meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.

Niespełna dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy za zagranie ręką w polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił Dominik Wardzała i tym samym tarnowskie „Jaskółki" objęły prowadzenie. W kolejnych fragmentach podopieczni trenera Radosława Jacka prezentowali się bardzo dobrze. W 71 minucie celnie do bramki gości strzelił Szymon Mida, podwyższając prowadzenie swojej drużyny na 2:0. Goście usilnie próbowali odrabiać straty jednak skutecznie uniemożliwiała im to dobra defensywa tarnowskiej Unii. Ostatecznie biało-niebiescy pokonali gości z Ostrowca 2:0 i dopisali kolejne trzy punkty do ligowego dorobku.

W kolejnym spotkaniu piłkarze Unii zmierzą się już za tydzień, ponownie przed własną publicznością, z drużyną Sokoła Sieniawa.

ZKS Unia Tarnów - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 (0:0)