Derby Tarnowa tym razem dla Metalu
access_time 2024-04-21 00:31:00
W dwudziestej kolejce spotkań o mistrzostwo V ligi piłki nożnej zmierzyły się dwa tarnowskie kluby - MKS Tarnovia z KS Metal GAWRO Tarnów. Piłkarze Metalu pokonując Tarnovię 5:2 zrewanżowali się za porażkę doznaną w rundzie jesiennej (5:1).

Pierwsza połowa była dość wyrównana. Wynik spotkania otworzył piłkarz gospodarzy Krzysztof Kucharczyk, który pewnie wykonał rzut karny. Gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 1:0.

W drugiej części meczu zdecydowanie lepiej prezentowali się piłkarze gości. Hat tricka zaliczył piłkarz Metalu Damian Wolański, który pokonał bramkarza Tarnovii w 51, 75 i 85 minucie. Swoje trafienie dołożyli Kamil Kuta (54') i Igor Dubas (58'). W doliczonym czasie gry ponownie z rzutu karnego trafił Krzysztof Kucharczyk i ostatecznie Metal pokonał Tarnovię 5:2.

MKS Tarnovia Tarnów - KS Metal GAWRO Tarnów 2:5 (1:0)