Jaskółki remisują ze Świdniczanką
access_time 2024-05-13 00:07:00
W dwudziestej dziewiątej kolejce spotkań o mistrzostwo trzeciej ligi, piłkarze Unii Tarnów podejmowali przed własną publicznością notowaną o oczko wyżej w ligowej tabeli drużynę Świdniczanki Świdnik. W pierwszej rundzie piłkarze ze Świdnika pokonali tarnowian u siebie 3:2.

Pierwsza połowa niedzielnego meczu była bardzo wyrównana. Obie drużyny prezentowały podobny poziom umiejętności, żadnej z nich nie udało się wypracować znaczącej przewagi i ta część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Od początku drugiej połowy goście mocno naciskali na podopiecznych trenera Radosława Jacka. W 60 minucie po zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym piłkę w bramce gości umieścił Benedykt Piotrowski i biało-niebiescy objęli prowadzenie. Piłkarze ze Świdnika mocno napierali na tarnowian, szukali wyrównania, ale obrona Unii była dość szczelna. Dopiero w ostatniej minucie spotkania po dośrodkowaniu Patryka Czułowskiego celnym strzałem popisał się Jakub Szymala doprowadzając do remisu 1:1. Zespoły dopisały do swojego dorobku po jednym punkcie.

W kolejnym spotkaniu piłkarze Unii zmierzą się w Tarnobrzegu z tamtejszą Siarką.

ZKS Unia Tarnów – Świdniczanka Świdnik 1:1 (0:0)