Tarnowskie Bractwo Kurkowe ma nowego króla
access_time 2024-06-30 15:52:00
W sobotę o godzinie 13.00 podczas trwającego Święta Miasta Tarnowa w Zakątku Spycymira Leliwity przy Multimedialnym Centrum Artystycznym, odbyła się intronizacja króla kurkowego, w której uczestniczyli członkowie tarnowskiego bractwa, przyjaciele i mieszkańcy. Wybór nowego króla oraz marszałków uczczono potrójną salwą z armaty.

Ubrani w żupany i kontusze bracia kurkowi uczestniczyli najpierw we mszy św. w tarnowskiej katedrze, a następnie barwny korowód przeszedł pod Multimedialne Centrum Artystyczne, gdzie ustępujący po rocznej kadencji, król Piotra Sumara i jego marszałkowie: Tomasz Wcisło i Bartłomiej Kasprzyk uroczyście przekazali insygnia swoim następcom.

Nowy król Robert Hebda, który wcześniej wygrał zawody strzeleckie z broni czarnoprochowej, zorganizowane przez Towarzystwo Strzeleckie Bractwo Kurkowe, odebrał należne mu atrybuty władzy w postaci łańcucha ze srebrnym kurem oraz pierścienia. Nowi marszałkowie: Michał Wojtkiewicz i Jan Bylica otrzymali łańcuchy na szyje oraz laski marszałkowskie.

Podczas uroczystości Prezydentowi Miasta Jakubowi Kwaśnemu przekazano ufundowany przez Bractwo Kurkowe srebrny łańcuch – oznakę władzy Prezydenta Miasta Tarnowa, wykonany przez tarnowską artystkę i rzeźbiarkę, Ewę Fleszar.

fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821