37.Ulica - Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych
access_time 2024-07-02 11:56:00
Najbliższy piątek i sobota należeć będą w Tarnowie do teatrów ulicznych. Nie zabraknie niezwykle ciekawych spektakli. Program wydarzenia poniżej.

Piątek 5 lipca, godz. 16.00 - RYNEK „Piecuch najwspanialszy” - TEATR BARNABY

Historia jednego z trzech synów starego króla, który chce udowodnić ojcu, że jest wartościowym człowiekiem i „coś z niego będzie”. Wyrusza więc na podbój świata na czarodziejskim koniu z zaczarowaną szablą przy boku, która pokona każdego potwora. Podczas swej wędrówki mierzy się z niejednym smokiem i rozwiązuje liczne zagadki. Spektakl jest odgrywany w formie teatru figur drewnianych.

Piątek 5 lipca, godz. 17.15 - RYNEK - Moravské divadlo Olomouc

To jaki spektakl zaprezentują artyści z Czech, wyjawią widzom w dniu występu.

Piątek 5 lipca, godz. 18.00 - RYNEK - Caricatos - LA BELLE ÉCOLE, Belgia

Nastawiony na komunikację z publicznością lekki i subtelny spektakl czerpie z dziedzictwa wielkich klaunów i klasyków kina niemego – od Bustera Keatona po Billa Irwina. Przyjmuje formę zaimprowizowanego pojedynku dwóch ujmujących postaci, których jedyną bronią są gesty. Blisko godzina absurdalnych sytuacji, efektów wizualnych i szalonych momentów, w której dominuje animacja przedmiotów połączona z pantomimą i wzbogacona rozmaitymi technikami cyrkowymi.

Piątek 5 lipca, godz. 18.00 - RYNEK  - Affetto d’Amore - MR MUSTACHE, Włochy

Mr Mustache to postać komediowa, której przyświeca jeden cel: odnaleźć miłość. Chciałby być zuchem, ale i tak zawsze okazuje się niezdarą. Pragnie być jak Casanova, lecz wszystko, co łączy go z Casanovą, to czerwona róża i wygląd w stylu vintage. Bez słów opowiada toczącą się w szybkim tempie przezabawną historię miłosną, pełną nieprzewidzianych zdarzeń, śmiesznych pomyłek i niezręcznych prób wyjścia z kłopotów. Wprawdzie w końcu odnosi sukces i zdobywa serce dziewczyny, ale w miłości nieoczekiwane zawsze czai się tuż za rogiem. 

Sobota 6 lipca, godz. 18.00 - RYNEK - Play Crowd - DIRECTIE & CO

Play Crowd to choreograficzne podejście do działania w tłumie i jako tłum. Spektakl beztrosko bawi się koncepcją, że przypadkowe zetknięcie z nieznajomym w anonimowej masie ludzkiej może wpływać na nasze poczucie szczęścia i więzi społeczne. Każdy, kto zechce zagrać w Play Crowd, otrzyma słuchawki, w których usłyszy głos szepczący instrukcje: „Stańcie blisko siebie. Jesteście teraz tak blisko, że możecie poczuć wzajemne zapachy i ciepło swoich ciał. Za chwilę weźmiecie udział w choreografii, której nigdy wcześniej nie tańczyliście”.

Sobota 6 lipca, godz. 19.00 - MCA, WAŁOWA 25 - The Gipsy Marionettist (Cygański marionetkarz)

Sznurki się naciągają, a na twarzach widzów pojawiają się uśmiechy, kiedy kolejne marionetki – ręcznie rzeźbione i inspirowane postaciami członków rodziny artysty – tworzą kolejny obraz, każdy w innym klimacie. Podczas symbolicznej i zabawnej opowieści o brawurowej podróży z byłej Jugosławii do Niemiec i Włoch sznurek po sznurku rozwijają się rodzinne relacje i pojawiają się fantastyczni bohaterowie: natrętny i zapalczywy Szkielet, słodki i żarłoczny Tygrys, tajemnicza Orientalna Tancerka wykonująca taniec brzucha i wielu innych.

Sobota 6 lipca, godz. 20.00 - RYNEK - Golconde - MAN IN PAK PRODUCTIES, Holandia

Golconde (polski tytuł: Spadanie)  - to najnowszy spektakl Man in Pak Producties, który przenosi występy uliczne zespołu na zupełnie nowy poziom. Czterech mężczyzn w garniturach ożywia legendarny obraz belgijskiego surrealisty René Magritte’a Golconda w poruszającym i magicznym przedstawieniu muzycznym. Granica pomiędzy indywidualnością a działaniem zespołowym zaciera się. Wszystkie postacie mają te same rysy twarzy, są tak samo ubrane i zmierzają w tym samym kierunku, przez co patrzymy na nie jak na grupę. Jednak gdy przyjrzymy się tym mężczyznom z osobna, dostrzeżemy, że każdy z nich jest wyjątkowy. Spektakl powstał we współpracy Man in Pak Producties z kompozytorem Fall~.

Sobota 6 lipca, godz. 21.00 – RYNEK - Klasa - TEATR SNÓW

Stary człowiek wraca do szkoły. Chce spotkać kolegów, przeżyć ponownie tamten czas. Ale chyba żyje za długo, bo w klasie i całej szkole panują pustki. Zasiada w ławce jak kiedyś i wchodzi w świat między realnością a fantazją. Wywołuje z pamięci koleżanki i kolegów, wydarzenia, które najbardziej utkwiły mu w pamięci, magiczne sceny i obrazy wykreowane w wyobraźni, które mają ubarwić jego wspomnienia. Spektakl inspirowany opowiadaniami Brunona Schulza.

źródło: UMT
 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821