Zmiana organizacji ruchu na ul. Krakowskiej
access_time 2016-01-29 10:19:00
Kierowcy i piesi już od poniedziałku (1 lutego) muszą uważać na zmiany w organizacji ruchu pod remontowanym wiaduktem nad ulicą Krakowską. Zmiany będą polegać na przełożenie ruchu na drugą, północną jezdnię ul. Krakowskiej.
PKP zapewniło miasto, że przejezdność zostanie zachowana. Kierowcy w dalszym ciągu będą mieć do dyspozycji dwa pasy ruchu, po jednym dla każdego kierunku. Roboty wyburzeniowe i zamknięcie przejścia pod obiektem powoduje konieczność skierowania ruchu pieszych na stronę północną (po stronie ulicy Kochanowskiego) na odcinku od przejść dla pieszych zlokalizowanych przy ulicy Dworcowej i przy ulicy Przemysłowej.
 
Poniżej schemat przejścia i przejazdu, na którym kreskowaniem czerwonym zaznaczono powierzchnie wyłączone z ruchu.
 
Przypomnijmy, że prace przy wiaduktach kolejowych realizowane są przez PKP. To właśnie ta spółka jest właścicielem tych obiektów i to ona odpowiada za ich utrzymanie. Zgodnie z najnowszym harmonogramem przedstawionym miastu przez PKP większość robót modernizacyjnych powinna się zakończyć w przyszłym roku. Jak zapowiedziała spółka, wiadukt na ul. Krakowskiej ma być gotowy końcem 2016 r.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A