Wysoka forma młodych piłkarzy Tarnovii
access_time 2015-12-11 08:15:00
Młodzi piłkarze Tarnovii (rocznik 2006 i młodsi) bardzo udanie zaprezentowali się w dwóch międzynarodowych turniejach. Pierwszy odbył się w Pleśnej, a drugi w Mielcu. To nie pierwsze i z pewnością nie ostatnie sukcesy grupy, która ma na swoim koncie m.in. finały ogólnopolskich zmagań w Pucharze Tymbarku.
Mikołajkowo w Pleśnej…
W pierwszym z nich tarnowianie prowadzeni przez trenera Krzysztofa Świerzba nie dali szans rywalom. Wygrali IV Mikołajkowy Międzynarodowy Turniej Piłkarski PLEŚNA 2015, pozostawiając w pokonanym polu ekipy z Małopolski, Podkarpacia a także dwie drużyny ze Słowacji.

Począwszy od fazy grupowej, gdzie rywalizowali z drużynami DAB Dębica (2:2), Partizana Bardejov (3:0), Okocimskiego Brzesko (1:0), Borku Kraków (1:0) i Luks Skrzyszów (3:0) skończywszy na fazie finałowej, prezentowali ładny dla oka, ofensywny i techniczny futbol, bawiąc się i ciesząc z gry jednocześnie.

Najlepsze mecze piłkarze Tarnovii rozegrali w półfinale z Westovią (3:1) oraz w finale z Partizanem Bardejow (4:1 - ponowny mecz z tą drużyną). Imprezę zorganizowaną pod patronatem wicemarszałka województwa małopolskiego Stanisława Sorysa oraz wiceprezesa PZPN Romana Koseckiego wygrali zasłużenie. 

– Nie ukrywam, że zaskoczyli mnie bardzo pozytywnie swoją równą i fajną grą oraz pozytywną energią, która im towarzyszyła przez cały turniej – powiedział trener Krzysztof Świerzb.

…twardo i ostro w Mielcu
Na drugi dzień, skoro świt, tarnowianie udali się o Mielca na ORZECH CUP 2015. Kolejny, bardzo mocno obsadzony, w doborowej obsadzie, międzynarodowy turniej dla dzieci z rocznika 2006 i młodszych. W Mielcu tarnowianie potykali się z ekipami z Lubelszczyzny, Małopolski, Podkarpacia, a także z drużynami z Węgier oraz Ukrainy.

Tym razem mniej było finezji i pięknych indywidualnych akcji, a więcej „męskiej” i twardej gry. W fazie finałowej tarnowianie pokonali Akademię Piłkarską Sanok (5:2) oraz ulegli późniejszym triumfatorom całego turnieju ukraińskiej ekipie DJUSSZ Zydaczov (0:2), meldując się ostatecznie na 2 miejscu w turnieju i zdobywając srebrne medale. Wcześniej pokonali m.in. Garbarnię Kraków (2:0) oraz Węgrów z Debreczyna 3:2, po najbardziej zaciętym meczu całego turnieju. 

– Widać było zmęczenie po 10 godzinnym turniejowym maratonie w Pleśnej. Tego zresztą spodziewaliśmy. Ale mimo, że fizycznie było ciężko rozegraliśmy kilka dobrych meczów. To jest budujące – powiedział Krzysztof Świerzb.

Przed tarnowianami kolejne turnieje i wyzwania. Pierwszy z nich, już jutro – ŚNIEZKA WINTER CUP 2015 w Dębicy. Tarnowianie obiecują dobrą grę i walkę o jak najlepszy wynik. A przed Świątami w końcu dotrze do nich sportowy Mikołaj, bo jak dotąd mieli okazję się z nim jedynie przelotnie na turniejach.

Umówił się z nimi na prywatną wizytę na 19 grudnia. Będzie okazja do podsumowania i wspomnień z ostatniego roku wspólnego grania i trenowania.

Trzon ekipy prowadzonej przez Krzysztofa Świerzba stanowią: Michał Lada, Maksymilian Słota, Radek Surman, Kuba Kukuś, Karol Duź, Ola Mik, Wojtek Witkowski, Kuba Olszówka, Łukasz Musiał, Hubert Jasiak, Fabian Poręba oraz Kuba Złotnicki.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A