Borzęcińska Dycha już za nami!
access_time 2016-09-18 16:24:00
Świetna organizacja, piękna pogoda i mnóstwo endorfin. Tak w skrócie można opisać to, co działo się w sobotę na stadionie w Bielczy.

Po raz pierwszy zostały tam zorganizowane tak duże zawody biegowe. Impreza zgromadziła wielu zawodników w różnym wieku, którym kibicowali znajomi, rodziny oraz mieszkańcy gminy Borzęcin.

Przed rozpoczęciem biegów odbyła się rozgrzewka w rytmie zumby. O godzinie 11.00 swoje zmagania sportowe rozpoczęły przedszkolaki, które dzielnie walczyły o czołowe lokaty. W kolejnych kategoriach wystartowali uczniowie klas I-III, następnie IV-VI, a na końcu gimnazjaliści. Wszyscy z dużym zaangażowaniem pokonywali swój dystans. Na mecie na każdego uczestnika czekał medal. Osoby, które zajęły miejsca na podium dodatkowo otrzymały nagrody rzeczowe.

Po wielkich emocjach związanych z rywalizacją dzieci i młodzieży przyszedł czas na dorosłych. W samo południe na dziesięciokilometrową trasę wyruszyli uczestnicy biegu głównego. Zdaniem zawodników trasa nie była wymagająca, jednak upał trochę przeszkadzał w pobijaniu rekordów życiowych. Pokonywanie dystansu przychodziło łatwiej, gdy słychać było doping licznie zgromadzonych wzdłuż trasy mieszkańców.

Jako pierwszy na mecie stawił się Kacper Piech z Krakowa, który stwierdził, że zawody stanowiły dla niego okazję do rozbiegania przed niedzielnym startem w Kościelisku. Drugie miejsce w kategorii open zajął Grzegorz Czyż z Bogumiłowic, a trzecie Dariusz Kułynycz z Niepołomic. Wśród kobiet miejsca na podium zajęły: Paulina Golec z Krakowa, Gabriela Rolka z Krakowa oraz Patrycja Świerczek z Jadownik. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, natomiast najlepsza trójka z każdej kategorii dodatkowo nagrody rzeczowe.

Po zakończeniu zawodów odbyła się loteria, w której główną nagrodę stanowił tablet. 

Wszystkim pasjonatom biegania, szczególnie tym najmłodszym, gratulujemy udanych startów. Borzęcińska Dycha była świetną okazją do aktywnego spędzenia czasu i propagowania ruchu na świeżym powietrzu w każdym wieku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Informacje o zbliżających się imprezach biegowych można śledzić w KALENDARZU SPORTOWYM tarnow.net.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A