Biegać każdy może - Biegi Pogórza i Bieg Legionistów dla dzieci i dorosłych
access_time 2016-09-25 22:30:00
25 września (niedziela) w Pleśnej odbyła się pierwsza edycja zawodów. Impreza była okazją do uczczenia pamięci Legionistów walczących pod Łowczówkiem.

Pierwsi na linii startu stawili się zawodnicy z roczników 2004-2006, którzy mieli do pokonania kilometrową trasę. Dzieci walczyły o czołowe lokaty przy dopingu rodziców. Bieg w tej kategorii odbył się z podziałem na dziewczęta i chłopców. Na mecie każdy otrzymał oryginalny medal. O godzinie 10.30 wystartowali uczestnicy biegu terenowego na 7 kilometrów, którego trasa w większości wiodła ścieżkami leśnymi. Ostatnią konkurencję stanowiły biegi na 3,4 km oraz na 10 km. Uczestnicy biegu na dystansie 10 kilometrów byli najliczniejszą grupą zawodników (75 osób). Tradycyjnie wszyscy uczestnicy po ukończeniu biegu otrzymali pamiątkowy medal.

Wyniki poszczególnych klasyfikacji dostępne są na stronie pomiar-czasu.pl.

W czasie zmagań dorosłych na dzieci czekało wiele atrakcji sportowych. Na terenie "orlika" najmłodsi próbowali swoich sił w konkurencjach lekkoatletycznych, jak biegi przez płotki, czy rzut oszczepem. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zorganizowały stoisko gastronomiczne, gdzie na każdego biegacza czekał strogonow i gorąca herbata oraz owoce.

Po zakończeniu zawodów odbyło się wręczenie nagród. Pierwsze trzy miejsca z każdej kategorii zostały uhonorowane pucharem.

Duże emocje wzbudziła loteria, w której wszyscy sportowcy mieli szansę na wygranie ciekawych nagród, wśród których znalazły się m. in. przydatne sportowcom zegarki z pulsometrem.

Organizatorzy już zapowiedzieli kolejną edycję imprezy, na którą zaprosili pasjonatów biegania.

Informacje o zbliżających się imprezach biegowych można śledzić w kalendarzu sportowym tarnow.net.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A