Wroc do strony głównej Tarnów - Tarnow.net.pl
Tarnów w sieci!
Dodano: 2008-08-29

Miasto Tarnów poprzez swoją jednostkę - Tarnowskie Centrum Informacji, pracuje nad Małopolskim Systemem Informacji Turystycznej (MSIT) wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego oraz ponad 30 partnerami (gminami i powiatami z całej Małopolski). Obecnie trwają prace nad częścią analogową i cyfrową systemu, który ma sprawić, że turysta odwiedzający jeden z punktów należących do MSIT-u otrzyma informację nie tylko o najbliższej okolicy ale także o całym województwie.
Zgodnie z pierwszymi ustaleniami Małopolska podzielona została na 6 subregionów (Kraków, Nowy Sącz, Wadowice, Zakopane, Oświęcim i Tarnów). Każdym subregionem zarządzać będzie Centrum Informacji Turystycznej (CIT) - czyli punkt o najwyższej, czterogwiazdkowej kategorii. W naszym regionie takim punktem będzie Tarnowskie Centrum Informacji, które na dzień dzisiejszy spełnia najwyższe wymagania. Zasięg terytorialny tarnowskiego CIT to teren powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego, bocheńskiego i miasta Tarnowa. Lista punktów, przystępujących do MSIT została już zamknięta i na dzień dzisiejszy z regionu tarnowskiego znajdzie się istniejący punkt w Tarnowie (TCI) oraz nowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Brniu, Tuchowie i Bochni. Do MSIT-u nie przystąpiły, niestety, istniejące już w Ciężkowicach i Zakliczynie.

Warto dodać, iż z punktu widzenia turysty nie ma znaczenia pod którym CIT-em znajduje się punkt IT lecz jaką kategorię (ile gwiazdek) posiada. W ramach partnerstwa materiały z Tarnowa czy Bochni znajdą się w Krakowie, Oświęcimiu czy Zakopanem i na odwrót.

Fundusze na Małopolski System Informacji Turystycznej pochodzić będą w głównej mierze ze środków europejskich z MRPO (75%) oraz partnerów (gmin i powiatów - 25%). Łączna wartość projektu szacowana jest na ok. 4 mln. euro. Do końca roku zostanie złożony wniosek do MRPO a całość realizacji projektu rozłożono na lata 2009 - 2011. 
DYSKUSJA MODEROWANA
Komentarze do tego artykułu są moderowane. Oznacza to, że Twój komentarz pojawi się na stronie po zaakceptowaniu go przez moderatora. Nie zostanie zaakceptowany żaden komentarz zawierający wulgaryzmy wypowiedziane wprost, skrótami lub wygwiazdkowane. Prosimy używać języka polskiego z zachowaniem zasad pisowni. Nie tolerujemy TaKiEgO StYlU PiSaNiA. Redakcja nie bierze odpowiedzialności za opinie wyrażane przez internautów.
Komentarze ( 0 )


Tarnow.net.pl  |   Kontakt  |   Reklama
Tarnow.net.pl - Dobre strony Tarnowa (c) Integra 2003-2015. Kopiowanie materiałów zamieszczonych na stronie wyłącznie za zgodą redakcji.
Kontakt z redakcją | Czcionka strony : zwykła / duża  ^TOP^

0.0524